Założenie i pierwsze lata

W 1911 roku Alois Paul Linder zakłada w Monachium firmę zajmującą się budową pieców piekarniczych i kładzie tym samym podwaliny pod dzisiejszą firmę DEBAG. Jego firma rozwija się i już wkrótce zaczyna produkować murowane piece piekarnicze

Opracowanie systemu MONSUN

Prawdziwy przełom rozpoczyna się dla Lindera z chwilą wynalezienia systemu MONSUN. W 1936 roku zgłasza technologię piekarniczą do ochrony patentowej. Z uwagi na rosnący popyt zakład produkcyjny w Monachium stale rośnie. Nawet II wojna światowa stanowi jedynie krótki przerywnik w pełnej sukcesów historii firmy.

Rozwój i osiągnięcie pozycji lidera rynku w segmencie pieców rzemieślniczych

Produkcja zostaje wznowiona już w 1945 roku. W kolejnych dziesięcioleciach rodzinna firma prężnie się rozwija, produkując piece rzemieślnicze na obszarze niemieckojęzycznym, zyskuje pozycję lidera rynku. Międzynarodowe kontrakty i dostawy realizowane do Azji, Afryki, a także Ameryki Południowej i Północnej skutkują dodatkowym wzrostem przedsiębiorstwa.

Wspólna siła: Nowa firma DEBAG

Na początku lat 90. następuje fuzja z jedynym przedsiębiorstwem budowy pieców piekarniczych NRD, firmą BOFABA, która na początku lat 70. została wcielona do kombinatu „Fortschritt Landmaschinenbau”. I tak oto powstaje firma DEBAG w swojej obecnej formie, z główną siedzibą w Budziszynie. Siedziba w Monachium zostaje zamknięta.

Pozycja lidera rynku i międzynarodowy wzrost

Przełom stuleci oznacza także przełom dla firmy DEBAG. Gwałtownie wzrasta eksport, na początku w Europie, a krótki czas potem także w skali globalnej. Zdobywamy nowe rynki i grupy klientów. Wiąże się to oczywiście z opracowaniem licznych nowych produktów, w ścisłej współpracy z partnerami związku przedsiębiorstw, AlexanderSolia i ascobloc.

Tworzymy zagraniczne spółki w krajach takich jak Polska, Francja i Rosja.

Dzisiaj firma DEBAG cieszy się pozycją światowego lidera wśród producentów pieców, a także sprzętu do garowania i chłodzenia. Jako dostawca technicznego wyposażenia piekarni zapewnia wszystkie produkty i usługi z jednej ręki, na całym świecie, w ponad 50 krajach.

Obecni na światowych rynkach

4 Spółki zagraniczne Francja, Polska, Rosja i ZAE

Reprezentowani  w ponad 
50 krajach

Więcej niż 550  Partner serwisowy
na całym świecie

Oddajmy teraz głos naszym klientom.